Monday    Tuesday    Wednesday    Thursday    Friday    All

Men's

Playoff (1-4) Finals
8.11.2019 09:00 Field 11 Warao 12 - 13 Comunidad el Oso Final
8.11.2019 11:30 Field 14 Alberta Flatball Club 15 - 14 EVOLUTION 3rd Place
Playoff (5-8) Finals
8.11.2019 11:30 Field 15 Phoenix 15 - 9 AIRE 5th Place
8.11.2019 11:30 Field 16 Domino 4 - 15 Quake 7th Place
Playoff (9-12) Finals
8.11.2019 11:30 Field 17 Makawua 15 - 11 UpRoar 11th Place
8.11.2019 11:30 Field 18 Houndd 15 - 10 Discountry 9th Place
Placement Pool (13-15)
8.11.2019 11:30 Field 19 Ghost Train 15 - 11 Euforia

Women's

Playoff (1-8) Finals
8.11.2019 09:00 Field 8 PPF 15 - 12 Voltaje U.C. Women’s 7th Place
8.11.2019 09:00 Field 9 Qub 12 - 15 Bamboo 5th Place
8.11.2019 09:00 Field 10 AEROSOUL 15 - 10 Wicked 3rd Place
8.11.2019 11:30 Field 11 REVOLUTION 15 - 7 Stella Final
Placement Pool (9-13)
8.11.2019 09:00 Field 28 La Séptima 15 - 11 Mamajuana
8.11.2019 09:00 Field 36 Spanglish 12 - 11 Panama

Mixed

Pool A
8.11.2019 09:00 Field 5 Jughandle 15 - 4 Chile Mixed
8.11.2019 09:00 Field 6 Mischief 15 - 8 Osos Perezosos
8.11.2019 09:00 Field 25 Bunny Thugs 14 - 11 D-Crash
8.11.2019 09:00 Field 26 Steamboat 15 - 9 Bullets Ultimate
Pool B
8.11.2019 09:00 Field 4 Public Enemy 15 - 4 Fire
8.11.2019 09:00 Field 24 No Touching! 15 - 6 NGF LocoUltimate
8.11.2019 09:00 Field 32 Hammers Ultimate Buenos Aires 14 - 12 Slash
8.11.2019 09:00 Field 33 Macondo Ultimate 15 - 11 Ávalon
8.11.2019 09:00 Field 34 Voltaje U.C. Mixed 12 - 15 Charrúa
Gold Medal
8.11.2019 13:30 Field 11 Jughandle 8 - 15 Public Enemy Final
Bronze Medal
8.11.2019 11:30 Field 13 Mischief 15 - 9 No Touching! 3rd Place

Master Men's

Pool B
8.11.2019 09:00 Field 15 All Bashed Out 15 - 5 NSOM
8.11.2019 09:00 Field 16 Beyondors 15 - 4 Bayou Boys

Master Mixed

Playoff (1-4) Finals
8.11.2019 09:00 Field 13 San Francisco Bridge Club 8 - 15 Molasses Disaster 3rd Place
8.11.2019 10:00 Field 12 Unambiguously Grey 12 - 15 512 Final
Playoff (5-8) Finals
8.11.2019 09:00 Field 14 Happy Campers 10 - 15 Distilled Fink 5th Place
8.11.2019 09:00 Field 17 Virgin Islands Fever 12 - 15 Old Phoagies 7th Place

Grand Master Men's

Pool A
8.11.2019 09:00 Field 7 Johnny Walker 15 - 7 Shutdown
8.11.2019 09:00 Field 27 Reckon 15 - 8 Grandmaster Flash
8.11.2019 09:00 Field 35 Tombstone 15 - 4 Torontosaurus Rex
8.11.2019 11:30 Field 8 Get off my lawn 15 - 13 Torontosaurus Rex
8.11.2019 11:30 Field 9 Tombstone 15 - 7 Shutdown
8.11.2019 11:30 Field 10 Johnny Walker 15 - 9 Reckon

Timezone: America/New_York. Local time: 9.8.2020 07:13


iCalendar (.ical)Grid (PDF)List (PDF)Printable version