Monday    Tuesday    Wednesday    Thursday    Friday    All

Men's

Pool A
7.11.2019 09:00 Field 7 Euforia 3 - 15 Alberta Flatball Club
7.11.2019 09:00 Field 27 EVOLUTION 15 - 9 Makawua
7.11.2019 09:00 Field 36 UpRoar 11 - 15 Domino
Pool B
7.11.2019 09:00 Field 6 Phoenix 13 - 10 Discountry
7.11.2019 09:00 Field 25 AIRE 15 - 5 Warao
7.11.2019 09:00 Field 26 Comunidad el Oso 15 - 13 Houndd
7.11.2019 09:00 Field 35 Ghost Train 13 - 12 Condor
Playoff (1-4)
7.11.2019 11:30 Field 10 Alberta Flatball Club 11 - 15 Warao S1
7.11.2019 11:30 Field 11 Comunidad el Oso 14 - 12 EVOLUTION S2
Playoff (5-8)
7.11.2019 11:30 Field 6 Quake 9 - 15 AIRE 5S2
7.11.2019 11:30 Field 7 Phoenix 15 - 8 Domino 5S1
Playoff (9-12)
7.11.2019 11:30 Field 26 Makawua 11 - 15 Houndd 9S1
7.11.2019 11:30 Field 27 UpRoar 13 - 15 Discountry 9S2
Placement Pool (13-15)
7.11.2019 11:30 Field 35 Euforia 12 - 15 Condor

Women's

Playoff (1-8)
7.11.2019 09:00 Field 10 AEROSOUL 15 - 13 Qub Q2
7.11.2019 09:00 Field 11 Bamboo 11 - 15 Stella Q3
7.11.2019 09:00 Field 12 REVOLUTION 15 - 8 PPF Q1
7.11.2019 09:00 Field 13 Wicked 15 - 11 Voltaje U.C. Women’s Q4
Playoff (1-8) Semifinals
7.11.2019 11:30 Field 8 Bamboo 15 - 7 Voltaje U.C. Women’s 5S2
7.11.2019 11:30 Field 9 PPF 10 - 14 Qub 5S1
7.11.2019 11:30 Field 12 REVOLUTION 15 - 3 AEROSOUL S1
7.11.2019 11:30 Field 13 Stella 15 - 10 Wicked S2
Placement Pool (9-13)
7.11.2019 09:00 Field 8 Mamajuana 15 - 5 Thrift Shop
7.11.2019 09:00 Field 28 La Séptima 13 - 10 Spanglish
7.11.2019 11:30 Field 28 Mamajuana 13 - 6 Panama
7.11.2019 11:30 Field 36 Spanglish 15 - 7 Thrift Shop

Mixed

Pool A
7.11.2019 09:00 Field 4 Jughandle 15 - 11 Steamboat
7.11.2019 09:00 Field 5 Mischief 15 - 12 Bunny Thugs
7.11.2019 09:00 Field 23 Bullets Ultimate 15 - 12 Osos Perezosos
7.11.2019 09:00 Field 24 D-Crash 14 - 11 Halal
7.11.2019 11:30 Field 4 Jughandle 15 - 11 D-Crash
7.11.2019 11:30 Field 5 Mischief 15 - 9 Bullets Ultimate
7.11.2019 11:30 Field 23 Chile Mixed 12 - 14 Halal
7.11.2019 11:30 Field 24 Steamboat 15 - 13 Bunny Thugs
Pool B
7.11.2019 09:00 Field 1 Charrúa 12 - 13 Ávalon
7.11.2019 09:00 Field 2 No Touching! 15 - 3 Hammers Ultimate Buenos Aires
7.11.2019 09:00 Field 3 Public Enemy 15 - 5 Voltaje U.C. Mixed
7.11.2019 09:00 Field 21 Slash 15 - 9 Fire
7.11.2019 09:00 Field 22 Macondo Ultimate 14 - 10 NGF LocoUltimate
7.11.2019 11:30 Field 1 Hammers Ultimate Buenos Aires 15 - 3 Fire
7.11.2019 11:30 Field 2 No Touching! 15 - 9 Charrúa
7.11.2019 11:30 Field 3 Public Enemy 15 - 7 Slash
7.11.2019 11:30 Field 21 NGF LocoUltimate 13 - 11 Ávalon
7.11.2019 11:30 Field 22 Voltaje U.C. Mixed 9 - 15 Macondo Ultimate

Master Men's

Pool B
7.11.2019 09:00 Field 33 NSOM 15 - 9 Beyondors
7.11.2019 09:00 Field 34 All Bashed Out 15 - 2 Yanomami
7.11.2019 11:30 Field 33 NSOM 15 - 8 Yanomami
7.11.2019 11:30 Field 34 All Bashed Out 15 - 9 Bayou Boys

Master Mixed

Pool A
7.11.2019 09:00 Field 14 Molasses Disaster 15 - 14 Old Phoagies
7.11.2019 09:00 Field 15 512 15 - 14 Distilled Fink
7.11.2019 09:00 Field 17 Happy Campers 11 - 15 Unambiguously Grey
7.11.2019 09:00 Field 18 San Francisco Bridge Club 15 - 5 Virgin Islands Fever
Playoff (1-4)
7.11.2019 11:30 Field 14 Unambiguously Grey 15 - 9 San Francisco Bridge Club S1
7.11.2019 11:30 Field 15 512 15 - 13 Molasses Disaster S2
Playoff (5-8)
7.11.2019 11:30 Field 17 Happy Campers 15 - 6 Virgin Islands Fever 5S1
7.11.2019 11:30 Field 18 Old Phoagies 11 - 13 Distilled Fink 5S2

Grand Master Men's

Pool A
7.11.2019 09:00 Field 16 Johnny Walker 15 - 1 Torontosaurus Rex
7.11.2019 09:00 Field 19 Reckon 15 - 4 Get off my lawn
7.11.2019 09:00 Field 20 Shutdown 15 - 9 Grandmaster Flash
7.11.2019 11:30 Field 16 Johnny Walker 15 - 2 Grandmaster Flash
7.11.2019 11:30 Field 19 Tombstone 15 - 5 Get off my lawn
7.11.2019 11:30 Field 20 Shutdown 15 - 7 Torontosaurus Rex

Timezone: America/New_York. Local time: 9.8.2020 07:19


iCalendar (.ical)Grid (PDF)List (PDF)Printable version