Monday

Mon 4.11.2019

Men's Pool A
09:00 Field 12 Euforia 5 - 15 Quake  Game play
09:00 Field 13 EVOLUTION 15 - 4 UpRoar  Game play
09:00 Field 14 Domino 15 - 11 Makawua  Game play
11:30 Field 12 EVOLUTION 15 - 8 Domino
11:30 Field 13 Alberta Flatball Club 15 - 13 Quake
11:30 Field 14 UpRoar 5 - 15 Makawua
Men's Pool B
09:00 Field 15 Phoenix 14 - 15 Warao  Game play
09:00 Field 16 Comunidad el Oso 15 - 3 Condor  Game play
09:00 Field 17 AIRE 13 - 12 Discountry  Game play
09:00 Field 18 Ghost Train 3 - 15 Houndd  Game play
11:30 Field 15 Phoenix 15 - 10 AIRE
11:30 Field 16 Comunidad el Oso 15 - 5 Ghost Train
11:30 Field 17 Warao 15 - 12 Discountry
11:30 Field 18 Condor 2 - 15 Houndd
Women's Pool A
09:00 Field 5 Voltaje U.C. Women’s 11 - 5 Spanglish  Game play
09:00 Field 6 REVOLUTION 15 - 9 Bamboo
09:00 Field 26 Mamajuana 6 - 15 Qub
11:30 Field 5 Voltaje U.C. Women’s 11 - 9 Bamboo
11:30 Field 6 REVOLUTION 15 - 7 Qub
11:30 Field 26 Mamajuana 13 - 9 Spanglish
Women's Pool B
09:00 Field 4 AEROSOUL 15 - 7 Panama  Game play
09:00 Field 24 Thrift Shop 10 - 15 La Séptima
09:00 Field 25 Stella 13 - 7 PPF
11:30 Field 4 Wicked 15 - 2 Panama
11:30 Field 24 PPF 12 - 6 La Séptima
11:30 Field 25 Stella 15 - 1 Thrift Shop
Mixed Pool A
09:00 Field 8 Bullets Ultimate 15 - 8 Halal
09:00 Field 9 Jughandle 14 - 13 Bunny Thugs
09:00 Field 10 Mischief 14 - 7 D-Crash
09:00 Field 11 Chile Mixed 15 - 14 Osos Perezosos
11:30 Field 8 Jughandle 15 - 6 Halal
11:30 Field 9 D-Crash 13 - 12 Bullets Ultimate
11:30 Field 10 Bunny Thugs 15 - 6 Chile Mixed
11:30 Field 28 Steamboat 15 - 6 Osos Perezosos
Mixed Pool B
09:00 Field 7 Public Enemy 15 - 7 Macondo Ultimate
09:00 Field 27 Voltaje U.C. Mixed 10 - 15 NGF LocoUltimate
09:00 Field 28 No Touching! 15 - 7 Slash
09:00 Field 35 Charrúa 15 - 9 Fire
09:00 Field 36 Hammers Ultimate Buenos Aires 10 - 11 Ávalon
11:30 Field 7 Public Enemy 15 - 5 NGF LocoUltimate
11:30 Field 27 No Touching! 15 - 6 Ávalon
11:30 Field 34 Voltaje U.C. Mixed 15 - 12 Slash
11:30 Field 35 Macondo Ultimate 15 - 3 Fire
11:30 Field 36 Hammers Ultimate Buenos Aires 12 - 13 Charrúa
Master Men's Pool A
09:00 Field 19 NSOM 15 - 10 Yanomami
09:00 Field 20 All Bashed Out 15 - 6 Bayou Boys
11:30 Field 19 Beyondors 8 - 15 All Bashed Out
11:30 Field 20 NSOM 15 - 7 Bayou Boys
Master Mixed Pool A
09:00 Field 2 512 15 - 5 Virgin Islands Fever
09:00 Field 3 Molasses Disaster 11 - 14 Unambiguously Grey
09:00 Field 22 San Francisco Bridge Club 13 - 9 Distilled Fink
09:00 Field 23 Happy Campers 14 - 15 Old Phoagies
11:30 Field 2 512 15 - 13 San Francisco Bridge Club
11:30 Field 3 Molasses Disaster 15 - 12 Happy Campers
11:30 Field 11 Virgin Islands Fever 7 - 15 Distilled Fink
11:30 Field 23 Unambiguously Grey 15 - 8 Old Phoagies

Tuesday

Tue 5.11.2019

Men's Pool A
09:00 Field 6 Euforia 13 - 15 UpRoar
09:00 Field 26 EVOLUTION 14 - 15 Alberta Flatball Club
09:00 Field 34 Quake 15 - 14 Makawua
11:30 Field 5 Euforia 5 - 15 Domino
11:30 Field 25 EVOLUTION 15 - 9 Quake
11:30 Field 33 Alberta Flatball Club 15 - 11 Makawua
Men's Pool B
09:00 Field 4 Phoenix 15 - 11 Ghost Train
09:00 Field 5 Comunidad el Oso 15 - 6 AIRE
09:00 Field 24 Condor 12 - 13 Discountry
09:00 Field 25 Warao 15 - 11 Houndd
11:30 Field 3 Phoenix 15 - 4 Condor
11:30 Field 4 Comunidad el Oso 15 - 14 Warao
11:30 Field 23 Ghost Train 10 - 14 Discountry
11:30 Field 24 AIRE 10 - 15 Houndd
Women's Pool A
11:30 Field 7 REVOLUTION 15 - 1 Spanglish
11:30 Field 27 Voltaje U.C. Women’s 14 - 10 Mamajuana
11:30 Field 35 Bamboo 15 - 10 Qub
Women's Pool B
09:00 Field 7 AEROSOUL 15 - 8 PPF
09:00 Field 11 Panama 10 - 15 La Séptima
09:00 Field 27 Stella 13 - 15 Wicked
11:30 Field 6 AEROSOUL 15 - 2 Thrift Shop
11:30 Field 26 Stella 15 - 1 Panama
11:30 Field 34 Wicked 15 - 9 La Séptima
Mixed Pool A
09:00 Field 12 Mischief 15 - 11 Steamboat
09:00 Field 13 Bunny Thugs 15 - 10 Halal
09:00 Field 14 D-Crash 11 - 13 Osos Perezosos
09:00 Field 17 Bullets Ultimate 15 - 6 Chile Mixed
11:30 Field 12 Mischief 15 - 8 Halal
11:30 Field 13 Steamboat 15 - 3 Chile Mixed
11:30 Field 14 Jughandle 15 - 5 Osos Perezosos
11:30 Field 17 Bunny Thugs 15 - 11 Bullets Ultimate
Mixed Pool B
09:00 Field 15 Public Enemy 15 - 9 Hammers Ultimate Buenos Aires
09:00 Field 16 No Touching! 15 - 2 Voltaje U.C. Mixed
09:00 Field 18 Slash 14 - 13 Ávalon
09:00 Field 19 Macondo Ultimate 15 - 14 Charrúa
09:00 Field 20 NGF LocoUltimate 15 - 7 Fire
11:30 Field 15 Public Enemy 15 - 8 Ávalon
11:30 Field 16 No Touching! 15 - 12 Macondo Ultimate
11:30 Field 18 Slash 14 - 15 Charrúa
11:30 Field 19 Hammers Ultimate Buenos Aires 11 - 14 NGF LocoUltimate
11:30 Field 20 Voltaje U.C. Mixed 15 - 10 Fire
Master Men's Pool A
09:00 Field 35 NSOM 9 - 15 All Bashed Out
09:00 Field 36 Beyondors 15 - 3 Yanomami
11:30 Field 11 All Bashed Out 15 - 6 Yanomami
11:30 Field 36 Beyondors 15 - 11 Bayou Boys
Master Mixed Pool A
09:00 Field 8 512 15 - 11 Happy Campers
09:00 Field 9 Virgin Islands Fever 5 - 15 Old Phoagies
09:00 Field 10 Molasses Disaster 15 - 13 San Francisco Bridge Club
09:00 Field 28 Unambiguously Grey 15 - 7 Distilled Fink
11:30 Field 8 512 13 - 15 Unambiguously Grey
11:30 Field 9 San Francisco Bridge Club 14 - 12 Old Phoagies
11:30 Field 10 Molasses Disaster 15 - 9 Virgin Islands Fever
11:30 Field 28 Happy Campers 15 - 13 Distilled Fink

Wednesday

Wed 6.11.2019

Men's Pool A
09:00 Field 8 Quake 15 - 11 Domino
09:00 Field 9 Euforia 8 - 13 EVOLUTION
09:00 Field 10 UpRoar 5 - 15 Alberta Flatball Club
11:30 Field 7 UpRoar 11 - 15 Quake
11:30 Field 8 Euforia 4 - 15 Makawua
11:30 Field 11 Alberta Flatball Club 15 - 12 Domino
Men's Pool B
09:00 Field 7 Phoenix 11 - 13 Comunidad el Oso
09:00 Field 27 AIRE 15 - 7 Ghost Train
09:00 Field 28 Condor 7 - 15 Warao
09:00 Field 36 Houndd 11 - 13 Discountry
11:30 Field 27 Phoenix 15 - 8 Houndd
11:30 Field 28 Comunidad el Oso 15 - 9 Discountry
11:30 Field 35 AIRE 15 - 11 Condor
11:30 Field 36 Ghost Train 11 - 15 Warao
Women's Pool A
11:30 Field 12 REVOLUTION 15 - 4 Mamajuana
11:30 Field 13 Voltaje U.C. Women’s 6 - 12 Qub
11:30 Field 14 Bamboo 15 - 5 Spanglish
14:00 Field 12 REVOLUTION 15 - 4 Voltaje U.C. Women’s
14:00 Field 13 Mamajuana 6 - 15 Bamboo
14:00 Field 14 Qub 15 - 5 Spanglish
Women's Pool B
09:00 Field 14 AEROSOUL 15 - 8 La Séptima
09:00 Field 17 PPF 15 - 3 Panama
09:00 Field 18 Wicked 15 - 8 Thrift Shop
11:30 Field 15 AEROSOUL 12 - 14 Wicked
11:30 Field 17 Stella 15 - 4 La Séptima
11:30 Field 18 PPF 15 - 3 Thrift Shop
14:00 Field 15 AEROSOUL 15 - 14 Stella
14:00 Field 17 Panama 14 - 11 Thrift Shop
14:00 Field 18 PPF 15 - 13 Wicked
Mixed Pool A
09:00 Field 5 D-Crash 11 - 10 Chile Mixed
09:00 Field 6 Mischief 13 - 15 Jughandle
09:00 Field 25 Steamboat 15 - 8 Halal
09:00 Field 26 Bunny Thugs 15 - 9 Osos Perezosos
11:30 Field 5 Jughandle 15 - 7 Bullets Ultimate
11:30 Field 6 Mischief 15 - 5 Chile Mixed
11:30 Field 26 Steamboat 15 - 8 D-Crash
11:30 Field 34 Osos Perezosos 15 - 9 Halal
Mixed Pool B
09:00 Field 3 Hammers Ultimate Buenos Aires 10 - 12 Voltaje U.C. Mixed
09:00 Field 4 Public Enemy 15 - 13 No Touching!
09:00 Field 11 Charrúa 13 - 15 NGF LocoUltimate
09:00 Field 23 Macondo Ultimate 14 - 10 Slash
09:00 Field 24 Ávalon 15 - 3 Fire
11:30 Field 3 Hammers Ultimate Buenos Aires 7 - 15 Macondo Ultimate
11:30 Field 4 Public Enemy 15 - 10 Charrúa
11:30 Field 23 Slash 13 - 12 NGF LocoUltimate
11:30 Field 24 Voltaje U.C. Mixed 11 - 15 Ávalon
11:30 Field 25 No Touching! 15 - 6 Fire
Master Men's Pool A
09:00 Field 12 Beyondors 10 - 15 NSOM
09:00 Field 13 Yanomami 10 - 15 Bayou Boys
Master Men's Pool B
11:30 Field 9 NSOM 15 - 14 Bayou Boys
11:30 Field 10 Beyondors 15 - 7 Yanomami
14:00 Field 9 All Bashed Out 15 - 4 Beyondors
14:00 Field 10 Bayou Boys 13 - 11 Yanomami
Master Mixed Pool A
09:00 Field 1 Happy Campers 15 - 14 San Francisco Bridge Club
09:00 Field 2 Molasses Disaster 11 - 15 512
09:00 Field 21 Distilled Fink 6 - 9 Old Phoagies
09:00 Field 22 Virgin Islands Fever 3 - 15 Unambiguously Grey
11:30 Field 1 512 15 - 12 Old Phoagies
11:30 Field 2 Molasses Disaster 15 - 7 Distilled Fink
11:30 Field 21 San Francisco Bridge Club 11 - 15 Unambiguously Grey
11:30 Field 22 Happy Campers 15 - 4 Virgin Islands Fever
Grand Master Men's Pool A
09:00 Field 15 Johnny Walker 15 - 3 Get off my lawn
09:00 Field 16 Reckon 7 - 15 Tombstone
09:00 Field 19 Torontosaurus Rex 10 - 15 Grandmaster Flash
11:30 Field 16 Reckon 15 - 4 Torontosaurus Rex
11:30 Field 19 Shutdown 15 - 2 Get off my lawn
11:30 Field 20 Tombstone 15 - 4 Grandmaster Flash
14:00 Field 11 Johnny Walker 15 - 14 Tombstone
14:00 Field 16 Get off my lawn 12 - 15 Grandmaster Flash
14:00 Field 19 Reckon 10 - 15 Shutdown

Thursday

Thu 7.11.2019

Men's Pool A
09:00 Field 7 Euforia 3 - 15 Alberta Flatball Club
09:00 Field 27 EVOLUTION 15 - 9 Makawua
09:00 Field 36 UpRoar 11 - 15 Domino
Men's Pool B
09:00 Field 6 Phoenix 13 - 10 Discountry
09:00 Field 25 AIRE 15 - 5 Warao
09:00 Field 26 Comunidad el Oso 15 - 13 Houndd
09:00 Field 35 Ghost Train 13 - 12 Condor
Men's Playoff (1-4)
11:30 Field 10 Alberta Flatball Club 11 - 15 Warao S1
11:30 Field 11 Comunidad el Oso 14 - 12 EVOLUTION S2
Men's Playoff (5-8)
11:30 Field 6 Quake 9 - 15 AIRE 5S2
11:30 Field 7 Phoenix 15 - 8 Domino 5S1
Men's Playoff (9-12)
11:30 Field 26 Makawua 11 - 15 Houndd 9S1
11:30 Field 27 UpRoar 13 - 15 Discountry 9S2
Men's Placement Pool (13-15)
11:30 Field 35 Euforia 12 - 15 Condor
Women's Playoff (1-8)
09:00 Field 10 AEROSOUL 15 - 13 Qub Q2
09:00 Field 11 Bamboo 11 - 15 Stella Q3
09:00 Field 12 REVOLUTION 15 - 8 PPF Q1
09:00 Field 13 Wicked 15 - 11 Voltaje U.C. Women’s Q4
Women's Playoff (1-8) Semifinals
11:30 Field 8 Bamboo 15 - 7 Voltaje U.C. Women’s 5S2
11:30 Field 9 PPF 10 - 14 Qub 5S1
11:30 Field 12 REVOLUTION 15 - 3 AEROSOUL S1
11:30 Field 13 Stella 15 - 10 Wicked S2
Women's Placement Pool (9-13)
09:00 Field 8 Mamajuana 15 - 5 Thrift Shop
09:00 Field 28 La Séptima 13 - 10 Spanglish
11:30 Field 28 Mamajuana 13 - 6 Panama
11:30 Field 36 Spanglish 15 - 7 Thrift Shop
Mixed Pool A
09:00 Field 4 Jughandle 15 - 11 Steamboat
09:00 Field 5 Mischief 15 - 12 Bunny Thugs
09:00 Field 23 Bullets Ultimate 15 - 12 Osos Perezosos
09:00 Field 24 D-Crash 14 - 11 Halal
11:30 Field 4 Jughandle 15 - 11 D-Crash
11:30 Field 5 Mischief 15 - 9 Bullets Ultimate
11:30 Field 23 Chile Mixed 12 - 14 Halal
11:30 Field 24 Steamboat 15 - 13 Bunny Thugs
Mixed Pool B
09:00 Field 1 Charrúa 12 - 13 Ávalon
09:00 Field 2 No Touching! 15 - 3 Hammers Ultimate Buenos Aires
09:00 Field 3 Public Enemy 15 - 5 Voltaje U.C. Mixed
09:00 Field 21 Slash 15 - 9 Fire
09:00 Field 22 Macondo Ultimate 14 - 10 NGF LocoUltimate
11:30 Field 1 Hammers Ultimate Buenos Aires 15 - 3 Fire
11:30 Field 2 No Touching! 15 - 9 Charrúa
11:30 Field 3 Public Enemy 15 - 7 Slash
11:30 Field 21 NGF LocoUltimate 13 - 11 Ávalon
11:30 Field 22 Voltaje U.C. Mixed 9 - 15 Macondo Ultimate
Master Men's Pool B
09:00 Field 33 NSOM 15 - 9 Beyondors
09:00 Field 34 All Bashed Out 15 - 2 Yanomami
11:30 Field 33 NSOM 15 - 8 Yanomami
11:30 Field 34 All Bashed Out 15 - 9 Bayou Boys
Master Mixed Pool A
09:00 Field 14 Molasses Disaster 15 - 14 Old Phoagies
09:00 Field 15 512 15 - 14 Distilled Fink
09:00 Field 17 Happy Campers 11 - 15 Unambiguously Grey
09:00 Field 18 San Francisco Bridge Club 15 - 5 Virgin Islands Fever
Master Mixed Playoff (1-4)
11:30 Field 14 Unambiguously Grey 15 - 9 San Francisco Bridge Club S1
11:30 Field 15 512 15 - 13 Molasses Disaster S2
Master Mixed Playoff (5-8)
11:30 Field 17 Happy Campers 15 - 6 Virgin Islands Fever 5S1
11:30 Field 18 Old Phoagies 11 - 13 Distilled Fink 5S2
Grand Master Men's Pool A
09:00 Field 16 Johnny Walker 15 - 1 Torontosaurus Rex
09:00 Field 19 Reckon 15 - 4 Get off my lawn
09:00 Field 20 Shutdown 15 - 9 Grandmaster Flash
11:30 Field 16 Johnny Walker 15 - 2 Grandmaster Flash
11:30 Field 19 Tombstone 15 - 5 Get off my lawn
11:30 Field 20 Shutdown 15 - 7 Torontosaurus Rex

Friday

Fri 8.11.2019

Men's Playoff (1-4) Finals
09:00 Field 11 Warao 12 - 13 Comunidad el Oso Final
11:30 Field 14 Alberta Flatball Club 15 - 14 EVOLUTION 3rd Place
Men's Playoff (5-8) Finals
11:30 Field 15 Phoenix 15 - 9 AIRE 5th Place
11:30 Field 16 Domino 4 - 15 Quake 7th Place
Men's Playoff (9-12) Finals
11:30 Field 17 Makawua 15 - 11 UpRoar 11th Place
11:30 Field 18 Houndd 15 - 10 Discountry 9th Place
Men's Placement Pool (13-15)
11:30 Field 19 Ghost Train 15 - 11 Euforia
Women's Playoff (1-8) Finals
09:00 Field 8 PPF 15 - 12 Voltaje U.C. Women’s 7th Place
09:00 Field 9 Qub 12 - 15 Bamboo 5th Place
09:00 Field 10 AEROSOUL 15 - 10 Wicked 3rd Place
11:30 Field 11 REVOLUTION 15 - 7 Stella Final
Women's Placement Pool (9-13)
09:00 Field 28 La Séptima 15 - 11 Mamajuana
09:00 Field 36 Spanglish 12 - 11 Panama
Mixed Pool A
09:00 Field 5 Jughandle 15 - 4 Chile Mixed
09:00 Field 6 Mischief 15 - 8 Osos Perezosos
09:00 Field 25 Bunny Thugs 14 - 11 D-Crash
09:00 Field 26 Steamboat 15 - 9 Bullets Ultimate
Mixed Pool B
09:00 Field 4 Public Enemy 15 - 4 Fire
09:00 Field 24 No Touching! 15 - 6 NGF LocoUltimate
09:00 Field 32 Hammers Ultimate Buenos Aires 14 - 12 Slash
09:00 Field 33 Macondo Ultimate 15 - 11 Ávalon
09:00 Field 34 Voltaje U.C. Mixed 12 - 15 Charrúa
Mixed Gold Medal
13:30 Field 11 Jughandle 8 - 15 Public Enemy Final
Mixed Bronze Medal
11:30 Field 13 Mischief 15 - 9 No Touching! 3rd Place
Master Men's Pool B
09:00 Field 15 All Bashed Out 15 - 5 NSOM
09:00 Field 16 Beyondors 15 - 4 Bayou Boys
Master Mixed Playoff (1-4) Finals
09:00 Field 13 San Francisco Bridge Club 8 - 15 Molasses Disaster 3rd Place
10:00 Field 12 Unambiguously Grey 12 - 15 512 Final
Master Mixed Playoff (5-8) Finals
09:00 Field 14 Happy Campers 10 - 15 Distilled Fink 5th Place
09:00 Field 17 Virgin Islands Fever 12 - 15 Old Phoagies 7th Place
Grand Master Men's Pool A
09:00 Field 7 Johnny Walker 15 - 7 Shutdown
09:00 Field 27 Reckon 15 - 8 Grandmaster Flash
09:00 Field 35 Tombstone 15 - 4 Torontosaurus Rex
11:30 Field 8 Get off my lawn 15 - 13 Torontosaurus Rex
11:30 Field 9 Tombstone 15 - 7 Shutdown
11:30 Field 10 Johnny Walker 15 - 9 Reckon

Timezone: America/New_York. Local time: 15.11.2019 08:33